Καλώς  ήρθατε στη νέα  Ιστοσελίδα του ΚΕ.ΣΥ.Π.  Πατησίων

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (ΚΕ.ΣΥ.Π.) Πατησίων ιδρύθηκε σύμφωνα με την υπ? αριθμ. 125865/Γ7/23-11-2006 Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ 1831/ τ. Β΄/ 2006) και στεγάζεται στο ισόγειο του 19ου Λυκείου Αθηνών. Έχει στην αρμοδιότητά του σαράντα δύο (42) σχολεία του κέντρου της Αθήνας (Πλ. Αμερικής, Άγιος Παντελεήμονας, Εξάρχεια, Πλ. Βάθη, Κολωνός, Μεταξουργείο, Στ. Λαρίσης, Πλ. Κάνιγγος, Σεπόλια).

Στόχος μας είναι η συνεχής ενημέρωση  με προσωπική  και ηλεκτρονική επικοινωνία  μαζί σας, με τη σταδιακή δημιουργία ενός αρχείου εκπαιδευτικού υλικού. Στο πλαίσιο αυτό φιλοδοξούμε να γίνει το ΚΕΣΥΠ, πηγή πληροφόρησης κάθε ενδιαφερομένου και σημείο συνάντησης και ανταλλαγής σκέψεων και απόψεων. Συνεχώς φροντίζουμε να προσαρμόζουμε τις προσπάθειές μας στις ανάγκες  των ενδιαφερομένων των οποίων την αξιολόγηση επιζητάμε.

Ελπίζουμε ότι συνεχώς θα επιτυγχάνουμε να ανταποκρινόμαστε στις υψηλές προσδοκίες σας.

Η Υπεύθυνη:
Κοτσιαφίτου Αναστασία

Επικοινωνήστε μαζί μας:

Είσαι μαθητής/μαθήτρια:  Θα ήθελες να διευκολυνθείς στους εκπαιδευτικούς-επαγγελματικούς δρόμους που μπορείς να ακολουθήσεις;

Είσαι νέος /νέα μέχρι 25 χρονών και χρειάζεσαι ενημέρωση σε ζητήματα σπουδών, κατάρτισης και αγοράς εργασίας;

Είστε Γονείς που αγωνιάτε για τις σπουδές και το επαγγελματικό μέλλον των παιδιών  σας;

Είστε Εκπαιδευτικοί  Α/βάθμιας ή Β/βάθμιας εκπαίδευσης και χρειάζεστε βοήθεια στην εφαρμογή θεμάτων Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού;

Οι υπηρεσίες  προσφέρονται δωρεάν, χωρίς  καμία  οικονομική επιβάρυνση

Ωρες λειτουργίας:

Δευτέρα  έως  Παρασκευή  09:00 - 14:30